Sponsorzy

Człowiek jest wielki tylko przez serceCyprian Kamil Norwid

W każdej dyscyplinie sportowej wyznacznikami osiągnięć są cztery podstawowe czynniki:

Pierwszy z nich to sytuacja rodzinna. O ile na pozostałe można mieć jakiś wpływ – tak na środowisko, z którym przychodzi nam się codziennie zmagać – jest on znikomy.

Drugim jest talent. Posiadamy go w mniejszym lub większym stopniu – wystarczy danej osobie wskazać odpowiedni kierunek.

Trzeci to ciężka praca. W zależności od naszego samozaparcia i wytrwałości w dążeniu do celu jest on odpowiednio znaczący u każdego z nas.

Czwartym i niestety w dzisiejszych czasach priorytetowym czynnikiem są środki finansowe. Jeżeli pierwszy z nich pozwala na rozpoczęcie kariery, drugi i trzeci w głównej mierze zależą od zawodnika, tak ten punkt często krzyżuje młodym adeptom szachów możliwość dalszego rozwoju.

Nie każdemu pozycja finansowa pozwala na całkowite rozwinięcie skrzydeł i pokazanie światu jak bardzo jest w czymś dobry. Ilu naprawdę niesamowitych szachistów musiało przez to zakończyć karierę na pewnym szczeblu, chyba nikt nie jest w stanie policzyć. Pomyślmy tylko jak wiele namacalnej satysfakcji może nam dać oferowana pomoc materialna, w zamian za niebywałe osiągnięcia dziecka, za jego szczęście i dozgonną wdzięczność. W momencie, gdy nie brakuje nam tego czego wymaga się teraz od najmłodszych, powinniśmy zapewniać im drogę na szczyt. Wszystkie osoby, które mogą wspierać nowe pokolenie, by wznieśli się na granice swoich możliwości prosimy o granty na konto:

 

 

 

31 1020 5226 0000 6602 0570 4087
Dziękując tym samym darczyńcom, którzy przyczynili się do pierwszych sukcesów naszych podopiecznych.

 

 

 

Dominik i Małgorzata Cichoń
Monika i Tomasz Skinderowicz Kinga i Anna oraz Robert Sobonkiewicz Maja i Przemysław  Alina i Paweł Butkiewicz