WROCŁAWSKI KLUB SZACHOWY "KOPERNIK"

Kategoria: Aktualności

Turniej Wrocławskiej Wieży

W środę 24 maja zgodnie z wrocławską tradycją odbył się  Turniej Wrocławskiej Wieży dla klas 1-3. Gościny użyczyła szkoła w Wysokiej i szachiści mogli grać w nowiutkiej hali sportowej.

Nagrody ufundowała arcymistrzyni Monika Krupa, a  wspaniały poczęstunek: owoce, słodycze i specjalnie upieczony placek drożdżowy z  truskawkami zapewniła dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wysokiej.

Wspaniałej atmosfery nie zepsuła nawet awaria energii elektrycznej, a sędziowie poradzili sobie bez drukarki.

W tym roku turniej zdominowały dwie szkoły, które wystawiły naprawdę silne drużyny: SP71 i SP91.

Z przyjemnością informujemy, że SP71 okazała się o 1 punkt lepsza i otrzymała piekną szachownicę za swoje zwycięstwo. Tutaj możemy przeczytać ich relację z turnieju. Gratulujemy Laser Teamowi z całego serca zasłużonego sukcesu!!!

Należy również wspomnieć o drugiej drużynie, która reprezentowała nasze barwy klubowe, drużynie gospodarzy – pierwszy raz wystąpili na tym turnieju i zdobyli 3 punkty. Gratulujemy i wierzymy, że w przyszłym roku jako bardziej doświadczeni szachiści będą mogli powalczyć o punkty nawet z najlepszymi!!!

Trzeba podkreślić, że w obu drużynach zapanował duch solidarności drużynowej, co nas bardzo cieszy,  bo jak wiadomo … „W DOBREJ ARMII WSZYSCY SĄ BOHATERAMI”

Bardzo dziękujemy Dyrekcji szkoły za życzliwe przyjęcie szachistów, sędziemu Rafałowi Siwikowi za sprawne poprowadzenie turnieju, a Monice i Krzysztofowi Krupie za wspaniałą organizację!!!

szczegółowe wyniki

galeria zdjęć