WROCŁAWSKI KLUB SZACHOWY "KOPERNIK"

Kategoria: Aktualności

Przemków, czyli przyglądanie się z bliska zawodowcom?

Po trzech latach nieobecności naszego klubu w rozgrywkach sportowych, znów wystartowaliśmy w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska. Ponieważ, jak to fachowcom w szachowym sporcie wiadomo, trzy wysokie miejsca są zajete, bowiem tam na wyżynach – po prostu walczą tylko najsilniejsze kluby naszego regionu – Miedź, Polonia, czy MUKs.

W tegorocznych, aczkolwiek rekordowych mistrzostwach – wzięło udział 39 drużyn – także wyśmienicie pokazali się amatorzy z Wratislavi i z Oławy – wielkie brawa.

Nasze drużyny, pierwsza w składzie [Konrad, Piotrek, Jagoda, Justyna] zagrała na 58%, Druga w składzie [Kamil, Piotr, Maks, Ania] wycisnęła 48%, a trzecia w składzie [Czarek, Michał, Mira, Oliwia] uzyskała 40% swoich możliwości.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom szachistów za logistyczną pomoc, oraz gratulacje organizatorom [Szkole w Przemkowie], a także sędziemu Arturowi.

Na naganę zasługuje niekulturalne zachowanie trenera z Przemkowa, nawet nie wyszedł z sali, kiedy poprosił go o to sędzia.

Wisienką na tym wspaniałym torcie był podwójny złoty medal ucznia z SP 71 – Piotra Kejny. Chwała bohaterom. Zapraszamy jak zwykle do galerii zdjęć.