WROCŁAWSKI KLUB SZACHOWY "KOPERNIK"

Kategoria: Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych – Pokrzywna

W dniach 29-31.05.2017 odbyły się w Pokrzywnej Drużynowe Mistrzostwa w Szachach Szkół Podstawowych.
 
Pogoda naszym szachistom nie dopisała i wariowała [od upałów po głośne burze].
Wyśmienicie zaprezentowała się SP71 z Wrocławia – ponieważ sukcesywnie się wznosi, dwa lata temu 21 miejsce, rok temu 8 miejsce, teraz 6.
Po raz piąty z rzędu złoto zapewniła sobie piątka ze Skierniewic, brawa dla trenera Bogdana, za śrubowanie rekordu nie do pobicia.
Emocji było co nie miara, bo o dwa pozostałe medale biło się aż 8 szkół, wszystkie z realnymi szansami, a podium zapełniło się dopiero po ostatniej, rozstrzygającej rundzie.
 
Bardzo dobry trener z Chrzanowa pan Marian Sadzikowski na rundę przed wypowiedział słynne zdanie, do „gapiów”: „nie patrzcie na tabelkę, nie analizujcie, za dużo możliwości i można zwariować!”
 
Nasza druga drużyna z ZSP w Wysokiej pojechała w niepełnym składzie i tak naprawdę zobaczyć jak taka impreza wygląda. Wielkie brawa dla Martyny Jędrzejko, która zdobyła komplet punktów na dziewczęcej szachownicy. Wisienką na torcie była kuriozalna sytuacja wśród rywalizacji dziewczynek na czwartej desce: trzy panie bowiem miały komplet punktów – decydowała pozycja drużyny.Wierzę, że ta drużyna ma w sobie potencjał, aby w ciągu najbliższych kilku lat coraz lepiej prezentować się na tej imprezie. 
 
Nagrodą dla  Martyny za srebrny medal jest  bezpośredni [i bezpłatny] awans na Igrzyska Szachowe w Drzonkowie w październiku 2017.
 
 
Kwiaty w galerii zdjęć są przeznaczone dla rodziców: Pana Adama, Pani Małgosi, oraz Pani Marty i Krzysztofa, którzy bardzo pomogli w organizacji tego wyjazdu. Ich pomoc jest nie do opisania.